Okul Müdüründen Mesaj

DEĞERLİ VELİMİZ SEVGİLİ ÖĞRENCİLER

Empati Florya Anadolu Lisesi yenilikçi ve modern anlayışıyla “ÖZELDEN DAHA ÖZEL”  konsepti ile 2017-2018 eğitim öğretim dönemi itibari ile siz sevgili öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal olarak 21. Yüzyılın gerektirdiği becerilere sahip bireyler olarak yetişmeleri esas önceliğimizdir. Rekabetin her alanda sertleştiği, gelişen teknolojinin hayatımızdaki yerinin inanılmaz bir hızla arttığı çağımızda girişimcilik ruhuna sahip, öz güveni yüksek liderlik vasıflarını barındıran sorunlara farklı bakış açıları ile bakıp basit çözümler üretebilen iletişim becerileri yüksek ve her şeyden öte sosyal sorumluluk şuuru gelişmiş bireyler yetiştirmek en temel hedefimizdir.

Uygulamalarla öğrenmenin daha kalıcı olduğu gerçeğinin temel prensip olarak benimsendiği okulumuzda bilimin ışığında projeler gerçekleştirmek, sosyal sorumluluk projeleri ile kendisine doğaya ve çevresine saygılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

9-10. sınıf öğrencilerimize temel akademik bilgiler tam öğrenme prensibi ile verilmekteyken 11. – 12. sınıf öğrencilerimize akademik eğitimlerinin yanı sıra yoğun şekilde üniversite hazırlık programı da uygulanmaktadır.

Okulumuzda İngilizce ve İspanyolca eğitimi vermekteyiz. Çok iyi düzeyde İngilizce öğretmekle beraber öğrencilerimizin iyi düzeyde İspanyolca öğrenmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin sanat ve sporla ilgili kendini geliştirebilecekleri her türlü ortamı sağlayarak içlerinden çıkan yetenekleri izlemekten keyif alıyoruz ve kendilerini ispat edebilecekleri her türlü organizasyona katılmalarını destekliyoruz.

Yapılan bir araştırma göstermektedir ki bugün var olan mesleklerin büyük bir kısmı gelecek 20 yıl içinde ortadan kalkacaktır. Bu nedenle Öğrencilerimizin 21. Yüzyılın rekabetçi ortamında avantaj sağlayabilmeleri için ezberci değil aktif bir öğrenme modeli olan STEM ve Robotik kodlama eğitimi verilmektedir. Böylece öğrencilerimizin uygulayarak öğrenmeleri sağlanmış olmaktadır.

Okulumuzun en ayrıcalıklı özelliklerinden biri de ETKİN KİŞİYE ÖZEL REHBERLİK hizmetleridir. Bu anlamda gerçekten özel projelerimizle harika sonuçlar elde ediyoruz. Bu hususta özellikle bilgilenmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Artık yepyeni bir çağda yaşıyoruz bu çağın parolası Bilgi Ekonomisi her yerden bir bilgi bombardımanı altındayız. Bu ortamda oluşan YENİ KAVRAMLAR, YENİ BECERİLER dolayısıyla YENİ İŞLER. Bugün yetiştirilen öğrencilerimiz yarın yepyeni bir dünyaya doğacaklar amacımız onları o dünyaya hazırlıklı olarak yetiştirebilmek.

“Öğretmenin görevi hazır bilgi sunmaktan çok bulup yapmanın koşullarını oluşturmaktır.” (Seymant)

Bu düşünceye sahip eğitmenlerimiz ve buna hizmet eden eğitim modellerimiz ile “Özelden Daha Özel” bir eğitim için sizleri okulumuzda misafir etmekten mutluluk duyacağım.