Eğitim Modelimiz

Eğitim felsefesini öğrencilerimizi sadece akademik anlamda hazırlamak değil, geleceğin dünyasına tam donanımlı bireyler yetiştirmek olarak belirleyen kurumumuz eğitim modelini de bu felsefe üzerine kurmuştur. Çünkü hepimiz biliyoruz ki günümüz dünyası başarılı birey olabilmek için pek çok beceriye sahip olmanızı zorunlu kılmaktadır.

İşte bu hedef doğrultusunda oluşturduğumuz Türkiye’de ilk defa uygulanan bu eğitim modelimizin temeli iki ana gereklilik ve üç adımdan oluşmaktadır.

  • Bir eğitim kurumunun en ana unsuru elbette ki öğretmenlerimiz yani eğitim kadrosudur. Bizler Empati Florya Anadolu Lisesi olarak kadromuzu alanlarında uzmanlaşmış olmalarının yanında ders vereceği öğrencilerin yaş gruplarına göre formasyon eğitimi almış onlarla diyalog problemi olmayan öğrencilerimiz gibi düşünebilen ARKADAŞ ÖĞRETMEN’ lerden kurduk. İstedik ki öğrencilerimiz öğretmenlerini sevsinler dolayısıyla sevdikleri öğretmenlerinin derslerinde daha başarılı neticeler alsınlar.
  • İkinci gereklilik ise velilerimizden bu eğitim sürecinde aktif bir rol almasını sağlamaktır. Velilerimiz bu süreçte öğrencilerinin durumu hakkında eksiksiz olarak sürekli bilgilendirilmektedir. Rehberlik servisimiz tarafından organize edilen BİLİNÇLİ VELİ SEMİNERLERİ ile bilinç düzeyleri arttırılarak bu önemli süreçte aktif rol almalarını sağlamaktadır.

Bu iki gereklilik için yapılan hazırlıklardan sonra eğitimlerimizi şu üç temel üzerine bina ettik.